LOGOPEDA

„Zabawy smakowe”  06.04.2020r.

??????  Dzień dobry ??????

Dziś zapraszam do smacznej zabawy usprawniającej aparat artykulacyjny,

którą uwielbiają wszystkie Dzieci.

Wystarczy przygotować rozpuszczoną czekoladę i poprosić Dziecko o zlizywanie jej z łyżeczki.
Smarujemy łyżeczkę czekoladą w taki sposób, by na początku nie było jej za dużo.
Najpierw można posmarować grzbiet łyżeczki, a następnie środek.
Zwracamy również uwagę, żeby Dziecko przełykało ślinę podczas ćwiczeń oraz, żeby na zmianę napinało – zlizywanie i rozluźniało język – połykanie i chwila odpoczynku.
Pilnujemy ,żeby pracował język, nie głowa.
Dziecku należy przypomnieć, aby smakołyk zlizało dokładnie bez pomocy rąk i warg oraz wysuwało język mocno z buzi.
Czekoladą można także posmarować Dziecku usta, np. tylko górną wargę lub podniebienie twarde i poprosić o jej zlizanie.
Bardzo dobrym ćwiczeniem jest zabawa z preparowanym ryżem. Na talerzyk wykładamy kilka ziarenek i prosimy Dziecko, by zdejmowało językiem z talerza po jednym ziarenku – doskonale pracuje wtedy język.
Zabawy smakowe dają ogromne pole do popisu i bardzo uatrakcyjniają ćwiczenia logopedyczne także te w domu dlatego zapraszam Dzieci i Rodziców do wspólnej zabawy.
Powodzenia!!
Pozdrawiam serdecznie.