LUTY W GRUPIE BURSZTYNKÓW

Luty w grupie Bursztynków

Maluję muzykę klasyczną-jestem duszą artystyczną!

Na początku miesiąca dzieci próbowały zamienić się w artystów i słuchając muzyki Fryderyka Chopina a konkretnie słuchając jednego z jego dzieł muzycznych Nokturn cis-moll tworzyły swoje dzieła. Ta zabawa plastyczna miała na celu rozwinąć u dzieci kreatywność oraz wrażliwość muzyczną.

Dzieci dostały kawałki folii bąbelkowej którą pomalowały kolorowymi farbami i odciskały ją na białej kartce. Trzeba było naciskać na bąbelki tak, aby pękały, co było świetnym ćwiczeniem palców i regulacji napięcia mięśniowego. Na środku pomalowanych kartek dzieci dostały kroplę niebieskiej farby, którą za pomocą słomek miały rozdmuchać w różne strony na powierzchni kartki. Powstały dzięki temu nietypowe dzieła, które ozdobiliśmy passe- partout.

11 lutego w naszej grupie odbyły się warsztaty kulinarne. Postanowiłyśmy zrobić z dziećmi rurki z kremem do których zdrowym dodatkiem były owocowe szaszłyki. Dzieci samodzielnie ubijały śmietanę i robiły szaszłyki ze swoich ulubionych owoców.

W lutym nie zabrakło nam śniegu, dlatego też dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu bawiąc się białym puchem. Zabawy i radości było co niemiara, były szalone zjazdy ze zjeżdżalni, bitwa na śnieżki i zabawa w zimowego berka.

W naszym przedszkolu mieliśmy też warsztaty chemiczne o suchym lodzie.

Nauka poprzez zabawę jest niezwykle skuteczna, dzieci dowiedziały się, że lód to nie tylko zamarznięta woda. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak zrobiony jest suchy lód i do czego można go wykorzystać w życiu codziennym.

Eksperymenty z suchym lodem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie gdy unosiła się magiczna mgiełka z napojów, lub gdy po dodaniu do suchego lodu mydła w płynie tworzyła się ogromna piana. Dzieci były zaciekawione przebiegiem zajęć, aktywne, pełne inwencji.

Emocjom nie było końca…

16 lutego odbył się w naszym przedszkolu bal przebierańców. Wszyscy pysznie się bawili przy dźwiękach karnawałowej muzyki, panie też 🙂 W dniu balu odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu pt.: „ Maska karnawałowa”. Zwyciężczynią konkursu w kategorii wiekowej 3 i 4 latki została Weronika z naszej Bursztynkowej grupy 🙂

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

Wychowawczynie grupy